/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP aicina uz vasaras radošajām fotogrāfijas darbnīcām

Jau otro gadu pēc kārtas laimetīgās fotogrāfijas platforma ISSP piedāvā radošās fotogrāfijas darbnīcas-plenērus Latvijas laukos. Vasaras darbnīcas ir iespēja iedvesmoties, eksperimentēt, paplašināt savu māksliniecisko rokrakstu un attīstīt izpratni par fotogrāfiju, piedzīvojot koncentrētu radošo procesu kopā ar lieliskiem Latvijas un starptautiskiem pasniedzējiem. Plenēri notiek īpaši izvēlētās lokācijās dazādos Latvijas reģionos. 

Šovasar norisināsies četras tematiskās radošās darbnīcas:

Darbnīca Portrets caur augiem (Portrait through Plants) ar pieredzējošiem māksliniekiem un pasniedzējiem no Ņuorleānas – Kristinu Molinu un Džonatanu Traviesa – norisināsies 7. – 9. jūnijā Laidu muižā, Kuldīgas novadā. Darbnīcas fokusā būs fotoportretu sēriju radīšana, izmantojot augus kā informācijas un iedvesmas virzītājspēku. Plenēra laikā notiks lekcijas, augu meklēšana dabā un inscenētas fotosesijas, radot augu iedvesmotus simboliskus un konceptuālus portretus.

Darbnīcā Zaļā fotogrāfija: attēls bez kameras ar mākslinieci Kristīni Krauzi-Slucku, kas notiks 12. – 14. jūlijā, TIL rezidencē Valdemārpilī, būs iespēja pievērsties vēsturiskai un taktilai attēlu veidošanas praksei, iepazīstot vairākas bez-kameras foto attēlu veidošanas tehnikas – Hlorofila druku uz augu lapām, Antotipiju un Cianotipiju (attēla veidošanu vai pārnesi uz emulsijas noklāta papīra). Dalībnieki ļausies intuitīvi radošam procesam un brīvdabas eksperimentiem lai nonāktu pie unikāliem pašveidotiem attēliem.

Darbnīca Into the Wild: dabas fotogrāfija ar pazīstamo dabas un piedzīvojumu fotogrāfu Kārli Buškevicu norisināsies 16. – 18. augustā Līču skolā, Valmieras novadā. Dodoties ekspedīcijās pa Salacas mežonīgo apkārtni, dalībnieki izzinās dabas ainu un parādību fotografēšanas procesu no planošanas līdz īstenošanai, kā arī attīstīs prasmes iemužināt dabu tepat Latvijā, veidojot savu attēlu kolekciju no Salacas ielejas piedzīvotā.

Noslēdzošā darbnīca Fotogrāfija kā radīšanas instruments (Photography as a tool for creation) ar Itāļu fotogrāfi un mākslinieci Saru Palmieri notiks 23. – 25. augustā Laidu muižā, Kuldīgas novadā. Tajā dalībnieki tiks aicināti pētīt fotogrāfiju kā radīšanas līdzekli, izmantojot instalācijas, skulptūras un performatīvus elementus. Spontāni mijiedarbojoties ar atrastiem materiāliem, pašu ķermeni kā objektu, un apkārtējo dabu, dalībnieki radīs jaunus realitātes scenārijus, atklājot saiknes ārpus ikdienā ierastās pasaules uztveres.

Radošās fotogrāfijas darbnīcas ir atvērtas visiem fotogrāfijas un vizuālas mākslas interesentiem ar pamata tehniskām iemaņām fotogrāfijā.

Vietu skaits ierobežots. Pieteikumi tiek pieņemti līdz grupas ir pilnas. Reģistrējoties līdz 15. maijam – īpašs piedāvājums dalības maksai!

Dalības maksa: 290 EUR (reģistrējoties līdz 15.maijam – 260 EUR). Dalības maksa iekļauj naktsmītnes dalītajās istabiņās un trīs ēdienreizes dienā. Vairāk informācijas un pieteikšanās: ISSP Skolas mājaslapā