/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP Skolas absolventu izstāde Sapņu koordinātas

Ceturtdien, 30. maijā plkst. 18.00 tiks atklāta ISSP Skolas divu gadu programmas Attīstot fotogrāfijas valodu absolventu izstāde Sapņu koordinātas. Iztāde skatāma no 31. maija līdz 20. jūnijam ISSP Skolas pop-up galerijā Berga Bazārā, Elizabetes ielā 83, Rīgā.

Izstādē Sapņu koordinātas apskatāmi septiņu jauno fotogrāfu, ISSP Skolas izglītības programmas Attīstot fotogrāfijas valodu 2022./2024. gada absolventu – Baibas Tarzieras, Ivetas Herbstas, Kaspara Grosberga, Lienes Jakobas, Poļinas Sirojeginas, Svetlanas Vihodcevas, Ullas Lauvas – darbi. Programmu divu gadu garumā veido intensīvs mācību process ar laikmetīgās mākslas nozares profesionāļiem un pedagogiem, savukārt izstādes darbi tika attīstīti mākslinieku Ivetas Gabaliņas, Reiņa Hofmaņa un Ievas Epneres vadībā.

Izstādes mākslinieki apspēlē “sapņa” konceptu un ietver to dažādās tēmās. Tie ir autoru meklējumi par dziļāku attiecību veidošanu, sevis mīlestības izpratni, sieviešu lomas atklāsmi un to, kā varam vilkt paralēles ar mākslīgā intelekta ģenerēto realitāti un nakts sapņu pasauli, kur nokļūstam gan pazīstamās, gan pavisam svešās vietās.

[..] Uz mana kakla ir krelles no visiem cilvēkiem, ko es pazīstu. Man tik daudz gribas teikt, bet mana mute nespēj izdvest ne skaņas. Mierpilns kadiķis man iesaka par to nekreņķēties un saka: “Runā tikai tad, ja tas uzlabo klusumu”.

Es klusēju.

Tad es pamostos.

Izstādes un programmas koordinatore – Līga Stibe, izstādes kurators – Aleksejs Beļeckis.