iRIGA

Rīgas Fotomēnesis 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros organizē projektu iRIGA. Visu 2013. gadu aicinām cilvēkus fotografēt Rīgu, labākie darbi tiks iekļauti izstādē, kura norisināsies 2014. gada maijā Rīgas Fotomēneša laikā.

Ik dienu top simtiem fotogrāfiju ar Doma laukumu, Jūgendstila ēkām un Rātslaukumu, bet veikalu plauktos guļ skaisti skatu albumi ar galvaspilsētas tūrisma objektiem. Tomēr gaužām reti izdodas uzdurties fotogrāfijām no Rīgas nomalēm, ar pašiem rīdziniekiem un viņu ikdienas dzīves notikumiem. No Bolderājas līdz Rumbulai un no Berģiem līdz Zolitūdei – atliek vien spert dažus soļus ārpus centra, lai redzētu, cik vizuāli daudzveidīga ir Baltijas lielākā pilsēta. Tik pat unikāli ir rīdzinieku mājokļi – vai tās būtu greznas privātmājas Mežaparkā, mazdārziņi Juglā, blokmāju guļamrajoni Purvciemā vai koka ēkas Āgenskalnā. Fotoprojektā iRIGA mēs aicinām rīdziniekus un pilsētas viesus parādīt Rīgas daudzveidību, savdabību un neatkārtojamību! Tā ir lieliska iespēja palūkoties pašiem uz sevi un mūsu līdzcilvēkiem no malas un radīt interesantu vizuālo liecību par dzīvi Rīgā šodien.

Katru mēnesi līdz pat gada beigām tiek paziņota tēmu – tā mēneša laikā jāinterpretē fotogrāfijās, kuras jāiesūta Flickr grupā. Kopā būs 11 tēmu un katrai tiks izveidota atsevišķa Flickr grupa. Tēmas tiks izziņotas mēneša pirmajos datumos. Labākie darbi tiks atlasīti izstādei iRIGA, kas 2014. gada maijā norisināsies Rīgas Fotomēneša 2014 oficiālās programmas ietvaros. Ar autoriem, kuru darbi tiks atlasīti, mēs sazināsimies caur Flickr, lai saņemtu lielākas izšķirtspējas fotogrāfijas. Aktīvāko un interesantāko darbu autorus gaida vērtīgas pārsteiguma balvas.

Piedaloties projektā iRIGA, jūs piekrītat iRIGA noteikumiem.

NOTEIKUMI iRIGA DALĪBNIEKIEM

1. Vispārīgi:

  – Lai iesniegtu darbu iRIGA, autoram jāreģistrējas Flickr.
  – Pēc reģistrēšanās Flickr attēls vispirms jāievieto savā Flickr galerijā (Upload), pēc tam to var pievienot iRIGA izveidotajai grupai (Add to group).
  – Fotogrāfijas iesniedzējam obligāti ir jābūt fotogrāfijas autoram un savu darbu autortiesību turētājam.
  – Attēls var būt uzņemts ar jebkādu fotokameru vai mobilo tālruni.
  – Katrs autors vienas tēmas ietvaros Flickr grupā drīkst iesniegt līdz desmit darbiem. Tā var būt arī sērija vai atsevišķu darbu virkne.
  – Fotogrāfijas aprakstā jānorāda autors, tā tapšanas vieta un datums.
  – Fotogrāfijas jāiesniedz līdz katras tēmas izsludinātajam beigu datumam. Pēc šī datuma iesniegtās fotogrāfijas projektā nepiedalās.
  – Autoram ir jāsaglabā oriģinālais fails ar neizmainītiem EXIF datiem vai filmiņas negatīvs.
  – Pēc Rīgas Fotomēneša 2014 organizatoru pieprasījuma autoram ir jāiesniedz attēla fails maksimālajā izšķirtspējā, lai to varētu izmantot izstādes darbu drukāšanai un citos drukātajos materiālos.
  – Attēli tiks pieprasīti caur Flickr e-pasta saraksti. Noteikumi paredz, ka 3 darba dienu laikā pēc pieprasījuma jāiesūta fails uz e-pasta adresi, kas tiks norādīta Flickr privātajā sarakstē.
  – Iesniedzot darbu iRIGA, autors bez maksas nodod tiesības Rīgas Fotomēneša 2014 organizatoriem izmantot to visos organizatora drukātajos un interneta medijos publicitātes vajadzībām.

  2. Saturiski:

  – Iesniegtajam attēlam jāatbilst tēmai.
  – Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai 2013. gadā Rīgā.
  – Fotogrāfija nedrīkst būt uzņemta studijā.
  – Attēlā redzamais nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un ētikas normas vai Latvijas valsts likumdošanu.

  3. Tehniski:

  – Uz bildes nedrīkst būt pēcapstrādes laikā ievietoti datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti.
  – Fotogrāfijas nedrīkst būt digitāli ierāmētas.
  – Attēla pēcapstrāde pieļaujama tikai un vienīgi attēla tehniskās kvalitātes uzlabošanai, kas nemaina un neietekmē attēla saturu. Fotogrāfijas var tikt manipulētas tikai ar filtriem un programmām, kas ir iebūvētas pašās kamerās vai mobilajos tālruņos (piemēram, Instagram, Hipstamatic).
  – Fotogrāfija nedrīkst būt izveidota, apvienojot vairākus attēlus.
  – Fotogrāfija nedrīkst būt selektīvi rediģēta (kādas detaļas vai fragmenta būtiska pārveidošana vai iekopēšana no cita attēla).