/ Dmitrijs Lukjanovs / Foto stāsts

DKdance

Padomju Savienības laikā sabiedrības kultūras dzīve tika organizēta kultūras namos. Ja 20. gadsimta 20. un 30. gados tie galvenokārt pildīja masu propagandas vietas funkcijas, lai reklamētu jauno sistēmu, tad vēlākajos gados kultūras nami kļuva par mājvietu brīvā laika pavadīšanai un kultūras procesiem, kur skatītāji un klausītāji varēja iepazīties ar kino, teātri, mākslu un literatūru.

Kopš PSRS sabrukuma kultūras nami lielākoties nesaņem nekādu valsts atbalstu. Turklāt daudziem cilvēkiem kultūras pilis asociējas ar bezšķiru sabiedrības sistēmu, tāpēc nevēlas tās apmeklēt. Ēkas lēnām brūk kopā, aprīkojums, butaforijas, kostīmi un mūzikas instrumenti, dekorācijas un mākslas priekšmeti pārsvarā stāv neizmantoti. Mūsdienās kultūras dzīve notiek citur.

Es esmu pabijis vairākās kultūras pilīs Krievijā un fotografējis to, kas no tām palicis pāri. DKdance (DK ir saīsinājums no dvorets kultury jeb kultūras nams krievu val. – red. piez.) ir precīzs un tomēr melanholisks skatījums uz daļu no Krievijas kultūras, kas vēsturiski skaitās novecojusi.

Dmitrijs Lukjanovs (1983) ir krievu fotogrāfs, dzimis Krasnodarā, bet dzīvo Maskavā. Viņam iznākušas divas grāmatas – DKdance un Instant Tomorrow.