/ Foto Kvartāls / Notikumi

Aicina pieteikties ISSP Skolas kursam Ievads fotogrāfijā

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola no 28. janvāra piedāvā radošu ievadkursu ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un izprast attēlu veidošanas principus. Pielāgojoties apstākļiem, intensīvais divu mēnešu kurss Ievads fotogrāfijā notiks tiešsaistē, piedāvājot apgūt fotogrāfisko domāšanu un tehniskos pamatus ar pieredzējušiem profesionāļiem – Ivetu Gabaliņu un Sandiju Ruļuku.

Kursa Ievads fotogrāfijā mērķis ir palīdzēt izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai sasniegtu iecerēto rezultātu. Dalībnieku jau iecienītais kurss pēc veiksmīga pirmā mēģinājuma atkārtoti notiks tiešsaistē, nodrošinot regulāras atsauksmes no pasniedzējiem un kursabiedru līdzdalību. Pildot dažādus radošus uzdevumus, dalībnieki ne tikai apgūs tehniskos pamatus, bet vienlaikus mācīsies nolasīt un izmantot fotogrāfijās vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot no fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Kurss ietver gan teorētiskas lekcijas, gan praktiskas nodarbības un radošus uzdevumus. Tā pamatā ir pasniedzēju personiska attieksme pret katra interesēm, un tiks veicināta diskusija un sadarbība arī starp pašiem dalībniekiem. Noslēgumā katrs izveidos darbu jeb fotogrāfiju minisēriju, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem.

Ievads fotogrāfijā ir iespēja gan fotogrāfijas entuziastiem, gan dažādu radošo jomu profesionāļiem un studentiem attīstīt savas prasmes un izpratni par mediju iedvesmojošā un interaktīvā vidē, turklāt – neizejot no mājas, un ar iespēju piekļūt pasniedzēju sagatavotajiem materiāliem sev ērtā laikā un vietā.

Radošās nodarbības vadīs Iveta Gabaliņa – praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, kura fotogrāfiju māca kopš 2008. gada. Gabaliņa fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Fotogrāfe ir guvusi vairākas balvas starptautiskos konkursos – C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine Award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balvas konkursā, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography Award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kopš 2018. gada Gabaliņa ir arī ISSP Galerijas programmas vadītāja.

Savukārt fotogrāfijas tehniskos aspektus kursa dalībnieki apgūs grafikas dizainera, fotogrāfa un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Sandija Ruļuka vadībā. Ruļuks ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, papildu studējis Centrālajā Sentmārtina mākslas koledžā Londonā un ISSP vasaras skolā. Fotogrāfa darbu uzmanības centrā ir cilvēks un viņa ķermenis, ko demonstrēja arī personālizstāde Gaiss festivālā Rīgas Fotomēnesis 2018. gadā. Papildu autorprojektu realizēšanai Ruļuks strādā arī modes fotogrāfijas laukā.

Kursu piedāvā biedrība ISSP – laikmetīgās fotogrāfijas platforma ar vairāk nekā 14 gadu starptautisku pieredzi.