/ Foto Kvartāls / Video

Mārtiņš Eņģelis: Kā mākslīgais intelekts redz Latvijas pilsētas?

9. maijā Rīgas Fotomēneša projekta Mākslīgā intelekta Latvija ietvaros norisinājās Mārtiņa Eņģeļa ekskursija izstādē Latvijas pilsētas. Rīgas Fotomēneša galerijā Ģertrūdes ielā 64 no 1. līdz 31. maijam norisinās 31 izstāde – katru dienu jauna tēma, kas saistīta ar Latviju, tās vidi un sabiedrību. Fotomēnesis un tā kurators Arnis Balčus šoreiz pēta un atklāj mākslīgajam intelektam piemītošos priekšstatus, stereotipus, ideoloģiju, kā arī uzdod jautājumus par mūsu nācijas konstruktiem un nākotnes mākslas ekosistēmu. Izstāžu darba laiks – katru dienu no 14.00-20.00, ieeja brīva.

Mārtiņš Eņģelis ir pilsētpētnieks, kas pēdējos piecpadsmit gadus strādājis kultūras, tūrisma un pilsētvides jomās. Ieguvis bakalaura grādu jauno mediju mākslā, maģistra grādu starptautiskā tūrisma vadībā. Šobrīd studē maģistru telpiskās attīstības plānošanā, strādā Rīgas Pilsētas attīstības departamentā pie attīstības projektu izstrādes un regulāri prezentē un vada darbnīcas par minētajām jomām. Strādājis Islandes tūrisma pētniecības centrā, Dāņu kultūras institūtā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kā arī RIXC jauno mediju mākslas centrā. Vadījis raidījumus un rakstījis par minētajām tēmām Latvijas Televīzijā un LSM.lv. Aizsācis neatkarīgo pilsētvides balvu-parādību Rīgas metrs, brīvbrīžos raksta blogu par Rīgu CAPITAL R.

Nākamā ekskursija paredzēta piektdien plkst. 18.30, kad izstādē par Latvijas zinātni sociologs un izgudrotājs Sandris Mūriņš runās par to, kā mākslīgais intelekts konstruē nezināmo. Pēc tam jaunnedēļ, 17. maijā plkst. 18.30, izstādē Latvijas māksla varēs doties ekskursijā ar projekta autoru Arni Balču.