FK Balva 2022

Meklējam labāko jauno Latvijas fotogrāfu!

FK sadarbībā ar M/Gallery un BFS izziņo pieteikšanos konkursam FK Balva 2022! Šī ir unikāla iespēja Latvijas jaunajiem fotogrāfiem prezentēt savas fotogrāfijas plašākai auditorijai, saņemt kritiku un ieteikumus no ekspertiem, kā arī iegūt vērtīgu pieredzi turpmākai attīstībai. FK Balvas ieguvējs saņems – iespēju sarīkot personālizstādi M/Gallery (A.Briāna 9, Rīgā), BFS dāvanu karti 150 EUR vērtībā, jaunākās Kultkom grāmatas, kā arī savu darbu publikāciju žurnālā FK. Visi finālisti saņems FK ikgadējo izdevumu Latvijas fotogrāfija 2022, kas iznāks oktobrī.

FK Balvas ieguvējs tiks noteikts pēc 10 atlasē izvirzītu autoru darbu publiskām prezentācijām, kas norisināsies M/Darbnīcā š.g. 20. oktobrī plkst. 18.30. Finālistus vērtēs žūrija – mākslas kritiķe Santa Hirša, M/Darbnīcas vadītāja Maija Moira Mazanova un žurnāla FK galvenais redaktors un festivāla Rīgas Fotomēnesis direktors Arnis Balčus.

Santa Hirša ir mākslas zinātniece un kritiķe, kas regulāri publicē laikmetīgajai vizuālajai kultūrai veltītus rakstus Latvijas un Eiropas kultūras medijos, darbojas kā viena no Baltijas laikmetīgās mākslas interneta žurnāla Echo Gone Wrong redaktorēm. 2020. gadā ieguvusi Normunda Naumaņa vārda nosaukto kultūras kritikas balvu. Autore grāmatām par Krišu Salmani un Andri Breži (Neputns, 2018, 2020), raksta par mākslu Kultūras Dienā, Satori un arī FK.

Maija Moira Mazanova ir uzņēmēja un māksliniece, jaunās kultūrtelpas M/Darbnīca un M/Gallery īpašniece un radošā vadītāja. Aktīvi darbojas kultūras menedžmentā kopš 2007 gada. Kā fotogrāfe strādājusi Ķīnā, Taizemē, Kambodžā un citās āzijas valstīs, veidojusi dažādus mākslas projektus. Šobrīd fotosērijā dokumentē Latvijas džeza mūzikā notiekošo. Mācījusies analogo fotogrāfiju pie Andreja Granta.

Arnis Balčus ir fotogrāfs, žurnāla FK galvenas redaktors un festivāla Rīgas Fotomēnesis direktors. Viņam bijušas personālizstādes Rīgā, Londonā, Berlīnē, Malmē, Kopenhāgenā u.c., izdevis vairākas fotogrāmatas. Kā eksperts piedalījies portfolio skatēs Arlas, Kauņas, Dērbijas, Madrides, Krakovas, Landskronas u.c. fotofestivālos, kā arī nominējis un vērtējis foto darbus tādos fotokonkursos kā Prix Pictet, Robert Capa Prize, Saatchi Selfie Prize, First Book Award, Google Photography Prize u.c.

Dalība FK Balvai ir bez maksas, un tā risināsies divās kārtās:

1) Uz epastu konkurss@fotokvartals.lv jāiesūta savs portfolio, ar kuru vēlaties pieteikties konkursā. Fotogrāfiju skaits – 10–20, JPG, garākā mala – 1500 px. Ar to saprotam vienu vai divas fotogrāfiju sērijas par vienotu tēmu vai vienotā stilistikā, nevis vienkārši nejaušu darbu izlasi. Pieteikumā jāiekļauj arī šāda informācija: vārds, uzvārds, dzimšanas gads, īss radošās biogrāfijas apraksts vai CV, mājaslapas vai Instagram adrese (ja tāda ir), mobilā tālruņa numurs, kā arī iesūtītās fotosērijas (vai vairāku) nosaukums un izgatavošanas gads(-i). Iesūtīšanas termiņš – 2022. gada 2. oktobris plkst. 23:59. No iesūtītajām sērijām FK komanda izvēlēsies 10 dalībniekus finālam jeb otrai kārtai un katram par to paziņos personīgi līdz 10. oktobrim.

2) Otrā kārta norisināsies publisko prezentāciju veidā ceturtdien, 20. oktobrī plkst. 18:30, M/Darbnīcā (A. Briāna ielā 9, Rīgā). Katra finālista prezentācijas laiks – ne vairāk kā 10 minūtes, tās ietvaros autors īsumā iepazīstinās ar sevi un saviem darbiem, kas tiks projicēti uz ekrāna. Pēc prezentācijas žūrijas locekļi izteiks komentārus par redzēto, jautājumus autoriem varēs uzdot arī skatītāji. Pasākuma noslēgumā tiks noteikts uzvarētājs.

Pirms iesūtīt darbus, lūdzu, rūpīgi iepazīstieties ar noteikumiem!

Noteikumi:

1. dalība FK Balvas konkursā un pasākumā ir bez maksas;

2. konkursā var piedalīties ikviens jaunais Latvijas fotogrāfs. Lai gan “jaunā autora” jēdziens ir plaši interpretējams, pieteikties FK Balvai aicinām fotogrāfus, kas ir savas karjeras sākuma posmā. Ar to domājam tos, kuriem nav vēl bijusi iespēja piedalīties nozīmīgās, profesionāli kūrētās izstādēs, kas nav iepriekš uzvarējuši starptautiski atzītos fotogrāfijas konkursos. Vecuma ierobežojuma nav, taču parasti dalībnieki ir jaunāki par 30 gadiem;

3. dalībniekiem ir jāiesūta viena vai divas fotogrāfiju sērijas. Ar sēriju saprotam vairākas fotogrāfijas par vienotu tēmu. Fotogrāfiju sērijas var būt tapšanas stadijā vai jau pabeigtas, taču darbiem jābūt tapušiem pēdējo piecu gadu laikā. Darbs var būt arī multimediju rakstura (ar video, skaņu, kustīgiem attēliem utml.);

4. fotogrāfijas var būt iegūtas ar jebkuru fotogrāfiska attēla iegūšanas tehniku, kā arī drīkst būt digitāli vai analogi manipulētas, veidotas kā kolāžas vai citi veida eksperimenti. Iesniegtie attēli nedrīkst saturēt ūdenszīmes, piemēram, sānos uzrakstītu autora vārdu vai darba nosaukumu, ja vien teksts uz attēla nav neatņemama daļa no darba;

5. iesūtītām fotogrāfijām jāatbilst šādiem parametriem – JPG, garākā mala 1500 px, RGB, viena faila izmērs nedrīkst pārsniegt 1,5 MB. Attēli jānosauc – vārds_uzvārds_kārtas numurs, piemēram, “juris_briedis_01.jpg”. Kopējais iesūtīto fotogrāfiju minimālais skaits – 10, maksimālais – 20;

6. pieteikumā jāiekļauj arī šāda informācija: vārds, uzvārds, dzimšanas gads, īss radošās biogrāfijas apraksts vai CV, mājaslapas vai Instagram adrese (ja tāda ir), mobilā tālruņa numurs, kā arī iesūtītās fotosērijas (vai vairāku) nosaukums un izgatavošanas gads(-i).

7. pieteikums ir jāiesūta uz adresi konkurss@fotokvartals.lv līdz 2022. gada 2. oktobrim pulksten 23:59. Ja kopējais fotogrāfiju izmērs pārsniedz 20 MB, tad failu iesūtīšanai jāizmanto wetransfer.com vai failiem.lv;

8. pieteikumi, kas iesūtīti pēc termiņa beigām vai neatbilst minētajiem parametriem, netiks ņemti vērā;

9. dalībnieks, kas ir iesūtījis darbus konkursā, personīgi piedalās FK Balvas pasākumā gadījumā, ja viņš ir iekļuvis finālistu vidū;

10. FK Balvas fināls norisināsies ceturtdien, 2022. gada 20. oktobrī, no plkst. 18:30 līdz apmēram plkst. 21:30 M/Darbnīcā otrajā stāvā. Pasākums ir bez maksas un to var apmeklēt ikviens interesents;

11. iesūtot darbus konkursam, dalībnieks piekrīt, ka FK, partneri un trešās personas bez maksas drīkst šos darbus izmantot FK Balvas reklamēšanā un ar balvu saistītajos publicitātes materiālos;

12. FK Balvas ieguvējs saņems BFS dāvanu karti 150 EUR vērtībā, kas ir iztērējama vienā reizē precēs vai pakalpojumos klātienē BFS (P.Brieža ielā 3), kā arī iespēju rīkot personālizstādi M/Gallery apmēram 4-6 mēnešus pēc FK Balvas norises. Balvas organizētāji un partneri apņemas segt izstādes darbu izgatavošanu saprāta robežās, kā arī garantēt notikumam radošo atbalstu un publicitāti. Precīzi izstādes datumi un formāts tiktu saskaņots ar uzvarētāju individuāli.

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt: konkurss@fotokvartals.lv

Informācija par iepriekšējiem gadiem:

2020
Uzvarētājs: Filips Šmits
Finālisti: Adelīna Kalniņa, Aleksandrs Vasiļevskis, Anna Dzērve, Antra Oša, Diāna Sutugina, Henri Laķis, Jānis Škapars, Marija Luīze Meļķe, Oskars Artūrs Upenieks.
Žūrija: Ļoļa Goldšteina, Braņislavs Stepaņeks, Arnis Balčus.

2018
Uzvarētāja: Annemarija Gulbe
Finālisti: Aiga Ozoliņa, Anita Rozentāle, Dārta Kalmuka, Gunita Kļava, Henrijs Laķis, Lāsma Eriņa, Marija Luīze Meļķe, Tedis Teodors Murņikovs, Viktorija Paegle.
Žūrija: Santa Mičule-Hirša, Endrjū Miksis, Arnis Balčus.

2017
Uzvarētājs: Juris Zemītis
Finālisti: Adelīna Darviņa, Annemarija Gulbe, Arta Kauliņa, Elizabete Ezergaile, Elīna Semane, Laima Vainiņa, Santa Spīlberga, Toms Šķēle, Veronika Geida.
Žūrija: Olga Osipova, Liza Premjaka, Arnis Balčus.

2016
Uzvarētāja: Luīze Nežberte
Finālisti: Dagne Puncule, Diana Lelis, Egita Podniece, Elīna Semane, Sabīne Zoltnere, Elza Niedre, Ģirts Reiniks, Jekaterina Sjomkina, Mārtiņš Eglītis.
Žūrija: Vītauts Mikelkēvičs, Kataržīna Majaka, Arnis Balčus.

2015
Uzvarētāja: Viktorija Eksta
Finālisti: Agnese Mūrniece, Anete Skuja, Gļebs Tibo, Juris Justs, Līga Vēliņa, Madara Nainiša, Margrieta Dreiblate, Paulis Jakušonoks, Reinis Fjodorovs.
Žūrija: Ieva Meilute-Svinkūniene, Indreks Grigors, Alnis Stakle, Arnis Balčus.