/ Foto Kvartāls / Blogs

Laikmetīgā Latvijas fotogrāfija izdota grāmatā

Iznākusi grāmata Sense of Place. Laikmetīgā Latvijas fotogrāfija, kuras autori ir vieni no spilgtākajiem un starptautiski pazīstamākajiem šodienas Latvijas fotomāksliniekiem – Arnis Balčus, Reinis Hofmanis un Alnis Stakle.

Grāmatā atradīsiet šo trīs autoru foto sērijas, kurās tiek pētīta Latvijas ainava. Ainava ir kā valoda, kas ir nemitīgā konfliktā starp oficiālo tūristiem domāto reprezentāciju un patieso – bieži vien globalizācijas neskarto sadzīves realitāti. Fotogrāfi mums parāda ainavas komponentus, kas veido naratīvu par telpu, kurā viņi dzīvo, tās sabiedrību un vēsturi, kā arī reprezentē to, kā latvieši paši sevi redz pasaules kontekstā.

Alnis Stakle sērijā Not Even Something fotografē takas un ceļus naktī Daugavpilī, kurus pilsētas kartēs neatrast, Arnis Balčus Latvijas piezīmēs apskata kolektīvos rituālus un ikdienišķo telpu mazpilsētās un nomalēs, bet Reini Hofmani sērijās Sale un Private interesē zīmju sistēma ainavā.

Izdevums Sense of Place izdots saistībā ar tāda paša nosaukuma izstādi, kas līdz 10. novembrim skatāma AusstellunsgsHalle 1A Frankfurtē.

96 lappušu biezajā grāmatā cietos vākos ir 69 krāsu fotogrāfjas, kā arī Alises Tīfentāles eseja angļu, vācu un latviešu valodā.

Grāmatu iespējams iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā, Lukabuka, Fotomuzejā, kā arī FK lapā.